Mesiac: február 2024

Najčastejšie poruchy umývačiek riadu a ich chybové kódy – Whirlpool, Bosch a iné – DoDomácnosti

V základe je to veľmi jednoduché, myčka ukáže chybový kód, my ho musíme rozlúštiť a vyriešiť. To však ide ťažko ak neviete, čo chybový kód znamená. Preto sme pre vás spísali zoznam najčastejších chybových kódov a ako ich vyriešiť. Musíte však rátať s tým, že niekedy si sami neporadíte. Preto sme vyhľadali aj kontakty na zákaznícky servis alebo kde nájdete najbližšieho servisného technika vo vašom okolí. Pridali sme aj pár tipov, ako predchádzať poruchám práčky alebo s akými sa môžete stretnúť najčastejšie.
💡 Otestovali sme umývačky riadu – toto sú tie najkvalitnejšieDosluhuje vaša umývačka, alebo s ňou nie ste spokojní? Pomôžeme s výberom.

➡️ 5 najlepších umývačiek riadu za rok 2024 podľa recenzií a testov:

 Viac umývačiek riadu

💡💡 u nás nájdete celý test umývačiek riadu

➡️ Tu nájdete → celý test umývačiek riadu

 

NAJČASTEJŠIE PORUCHY A AKO SA IM VYHNÚŤ

Umývačky riadu pomáhajú každý deň žienkam v domácnosti s ich povinnosťami. Šetria ich časkrásne ruky a dokonca pri výbere správnej umývačky vieme ušetriť aj spotrebu vodyenergie, teda aj životného prostredia. Je však dôležité sa o ňu starať a pravidelne ju čistiť. Čo sa stane, ak zanedbáte prevenciu?

NAJČASTEJŠIE PORUCHY

Poruchy na umývačke riadu, ktoré sa vyskytujú najčastejšie:

 • nefunkčný odtok – vzniká v dôsledku upchatého odtoku zvyškami jedla
 • zlý ohrev vody – má za následok poškodenie vykurovacieho telesa
 • vytekajúca voda – je spôsobená poruchou snímača hladiny vody
 • hluk pri oplachovaní – nastáva, ak sa voda dostane do ložiska
 • nedostatočné oplachovanie – trysky sú upchaté, nízky tlak vody

A prečo sú také časté? Väčšina ľudí robí tie isté chyby a nedodržiava pravidelnú prevenciu a údržbu. Niektoré poruchy však zapríčinilo opotrebovanie a je na čase ich vymeniť za nové.

 

AKO SA IM VYHNÚŤ

Stačí sa začať zaujímať o potreby umývačky riadu a starať sa o ňu. Pri pravidelnom čistení nebudete potrebovať ani toľko času.

 • čistením a ošetrovaním
 • servisnou kontrolou

Čistenie a ošetrovanie

Umývačka riadu je stroj, ktorý stále umýva, očisťuje a stará sa o naše riady. Je dôležité aby sme aj my jej dopriali trochu relaxu a wellnessu. Jednoduché tipy a triky sa môžete dočítať v našom článku ako ľahko vyčistiť umývačku riadu. Nájdete tam návod na to, ako ju krok po kroku vyčistiť a prečo je to dôležité. Dočítate sa aj ako ju čistiť prírodnou cestou octomcitrónovou šťavousódou, ale aj komerčnými prípravkami, bez ktorých sa občas nezaobídeme.

Servisná kontrola

Odborný dohľad je potreba aj pri umývačke riadu. Servisná kontrola by sa mala vykonávať aspoň raz za rok. Odborník môže objaviť skrytú závadu a vy tak ušetríte oveľa viac peňazí, aj s platbou za servisného technika, ako keby ste na to prišli neskoro. Je dôležité volať odborníka ak sa vám začne opakovať jedna porucha, nebodaj sa k nej pridávajú ďalšie. S tým si sami neporadíte.

 

CHYBY PRI POUŽÍVANÍ UMÝVAČKY RIADU

Príčiny prečo sa umývačka riadu kazí a hlási chybové kódy vedia byť rôzne. Niektoré prehliadnuteľné chyby, vedia zariadenie poškodiť a spôsobiť nepríjemné komplikácie.

 • používanie nevhodných prostriedkov
 • zanedbaná starostlivosť
 • preťaženie zariadenia
 • výber nevhodného režimu
 • prílišná tvrdosť/mäkkosť vody

Používanie nevhodných prostriedkov

Prostriedky, z ktorých môžete vyberať je naozaj mnoho, od veľmi lacných po veľmi drahé. Nie je vždy pravda, že čo je drahšie je kvalitnejšie, ale určite by ste nemali používať prostriedky, ktoré vašej práčke viac uškodia ako pomôžu. Najlepšie je používať overené značky, vďaka ktorým vám bude umývačka dlhšie slúžiť.

Zanedbaná starostlivosť

O umývačku riadu by ste sa mali starať. Pravidelne ju čistiťumývaťkontrolovať filtre alebo čistiť koše. Nezabúdajte na to, že ak nebude čistá umývačka, nebudú čisté ani vaše riady. Nevkladajte do umývačky riady, na ktorých sú zbytky jedla. Môžete upchať filter alebo jedlo ostane v umývačke a riady budú neustále mastné.

Preťaženie zariadenia

Nepreťažujte umývačku riadu. Vkladajte iba predpísané množstvo riadov a dbajte na to, aby jednotlivé taniere alebo misy mali medzi sebou priestor na dostatočné umytie. Dávajte si pozor, aby bol riad v umývačke uložený podľa jednotlivých prepážok na to určených. Umývačku riadu pustite radšej viackrát.

Výber nevhodného režimu 

Aj keď sa vám to zdá možno zbytočné, pred použitím si naozaj prečítajte návod. Aspoň základnú časť s režimom/programom. Vybrať správny režim je veľakrát ťažšie ako sa zdá. Je potrebné zvoliť taký, aby bol vhodný na druh riadov, ktoré umývame, množstvo alebo stupeň zašpinenia.

Prílišná tvrdosť/mäkkosť vody

Soľ na zmäkčenie vody chráni umývačku riadu pred vodným kameňom. Odborníci odporúčajú používať soľ, ktorá má väčšie zrnká. Inak sa môže stať, že zrnká soli sa dostanú na nežiadúce miesta a môžu spôsobiť nepríjemnosti. Taktiež je dôležité nastaviť v programoch správnu tvrdosť alebo mäkkosť vody, aby umývačka vedela správne dávkovať soľ.

Najčastejšie chyby pri používaní umývačky riadu

Vyhýbajte sa chybám pri používaní umývačky riadu a predĺžte jej životnosť.

 

NAJČASTEJŠIE CHYBOVÉ KÓDY

Vypísali sme najčastejšie chybové kódy, s ktorými sa môžete stretnúť pri používaní umývačiek riadu. Vždy ale kontaktujte servisného technika, aby vašu umývačku opravil alebo vymenil náhradný diel. Kontakt na servis sme uviedli nižšie.

 

WHIRLPOOLZnačka Whirlpool

Whirlpool je americká značka a jednotka vo výrobe bielej techniky, domácich spotrebičov a rôznych vybavení v domácnosti. Vo väčšine spotrebičov má zavedenú funkciu 6. zmysel, ktorá má za úlohu dosiahnuť čo najmenšiu spotrebu energie a času pri maximálnych výsledkoch.

F1 Termistor

 • Termistor je poškodený alebo skratoval – kontaktujte servisného technika.
 • Nízka teplota – voda sa neohrieva, teplota klesá, kontaktujte servisného technika.

F2 Únik vody

 • Voda vteká do riadiacej jednotky – umývačku vypustite, snažte sa z nej vybrať všetku vodu a nechajte ju vysušiť. Ak sa bude chyba opakovať kontaktujte servisného technika.

F3 Ohrev vody

 • Porucha ohrevu vody – porucha teplotného senzoru, skontrolujte jeho pripojenie alebo či nie je poškodené.

F4 Únik vody 

 • Voda vyteká z umývačky – odčerpávajúca hadica môže byť upchatá, čerpadlo môže byť poškodené. Skontrolujte odčerpávanie a čerpadlo.

F6 E2 Prívod vody

 • Vodovod je zavretý – otvorte vodovodný kohútik.
 • Zablokovaná prívodová hadica – odblokujte hadicu, môže byť upchatá alebo ohnutá.
 • Upchatý filter na prívod vody – skontrolujte filter, pravdepodobne je znečistený.

F6 E7/F6 E1 Tlak vody

 • Tlak vody je príliš nízky – skontrolujte vodovodný kohútik, musí byť úplne otvorený.
 • Prítoková hadica – voda nemôže prejsť cez prítokovú hadicu, skontrolujte či nie je upchatá alebo zohnutá.

F6 E4 Ohrevné teleso

 • Z ohrevného telesa vyteká voda – pravdepodobne bolo poškodené ohrevné teleso, bude potrebné kontaktovať servisného technika.

F8 E1 Vypúšťanie vody

 • Zanesený filter – skontrolujte filter môže byť znečistený.
 • Málo vody v umývačke – voda sa mohla napustiť do dutých nádob napr. misky, šálky a podobne. Musíte ich vždy ukladať smerom nadol.
 • Vypúšťacia hadica – je zablokovaná alebo ohnutá, skontrolujte či je hadica v poriadku.

F8 Hladina vody

 • Senzor hladiny vody poškodený – senzor nevie rozpoznať hladinu vody v umývačke, môže to byť spôsobené nadmerným penením alebo poškodením snímača.

FA Tvrdosť vody

 • Nesprávne nastavenie tvrdosti vody – v nastaveniach je potrebné nastaviť správnu tvrdosť vody a používaný prostriedok.
💡 Kontakt na servis WhirlpoolVyhnite sa nepríjemnostiam a kontaktujte servisného technika spoločnosti Whirlpool. Na stránkach whirlpool.sk nájdete zákaznickú linku alebo formulár, kde môžete nahlásiť svoju poruchu.

 

Bosch logoBOSCH

Robert Bosch GmbH je strojárenská a elektronická spoločnosť. Sídli v Nemecku a sústredí sa na výrobu automobilových dielov. Má pod sebou aj iné značky, pod ktorými vyrába rôzne spotrebiče, práčky, kotle, umývačky a veľa iného.

E09 Ohrevné teleso

 • Voda sa nezohrieva – pravdepodobne bolo poškodené ohrevné teleso, kontaktujte servisného technika.

E15 Únik vody 

 • Voda uniká do centrálnej jednotky – vysajte vodu a umývačku nechajte otvorenú vysušiť. Ak sa bude chyba opakovať, zavolajte servisného technika.

E19 Obehové čerpadlo

 • Obehové čerpadlo bolo poškodené alebo je nesprávne zapojené – skontrolujte obehové čerpadlo a jeho pripojenie.

E22 Filter 

 • Filter je upchatý alebo poškodený – skontrolujte filter, či v ňom nie sú zvyšky jedla alebo či nie je poškodený.

E23 Vypúšťacie čerpadlo

 • Elektrický problém s vypúšťacím čerpadlom – bude potrebné vymeniť vypúšťacie čerpadlo.

E24/E25 Problém s vypúšťaním 

 • Voda neodteká – filter môže byť znečistený a neumožňuje vode odtekať, skontrolujte aj čerpadlo, môže byť poškodené.
💡 Kontakt na servis BoschPri akýchkoľvek situáciach odporúčam kontaktovať servisného technika, ktorého môžete vyhľadať na stránkach bosch-profesional.com, kde nájdete vyhľadávanie servisných predajcov. Nájdete tam aj servisné centrum značiek Bosch.

Vytekajúca vody z umývačky

Nečakajte kým bude neskoro a kontaktujte odborníka.

 

SIEMENS

Logo SiemensSiemens je najväčší výrobca elektroniky. Vyrába prístroje pre zdravotníctvo, spotrebiče do domácnosti, mobilné technológie, práčky, umývačky, sušičky a veľa ďalšieho. Vedenie firmy sídli v Berlíne, odkiaľ idú všetky dôležité rozhodnutia.

E09/E11 Ohrev umývačky

 • Poruchy ohrevu umývačky – tepelné teleso môže byť poškodené alebo nesprávne zapojené. Skontrolujte funkčnosť.

E15 Únik vody 

 • Vody vyteká do vnútra umývačky – vypnite umývačku a zavrite prívod vody. Vysajte vodu z umývačky a kontaktujte servisného technika.

E20/E21 Oplachovací systém

 •  Obehové čerpadlo – môže byť poškodené alebo upchaté. Kontaktujte zákaznícky servis.

E22 Upchatý filter

 • Filtračný systém – skontrolujte filter, môže byť upchatý alebo poškodený. Ak je filter upchatý, vyberte ho a očistite.
💡 Tip: Odporúčam prečítať článok pravidelná údržba a starostlivosť o umývačku riadu od firmy Siemens, kde vás na konci článku čaká video, ako vyčistiť správne filter. Na tejto stránke môžete nájsť aj zvyšné chybové kódy.

E23 Porucha čerpadla 

 • Čerpadlo môže byť porušené – kontaktujte servisného technika aby skontroloval obehové čerpadlo.

E27 Elektrické pripojenie

 • Umývačka má problém s elektrickým napätím – napätie je príliš nízke alebo žiadne. Skontrolujte elektrické pripojenie. Ak sa chyba bude opakovať, kontaktujte servisného technika.
💡 Kontakt na servis SiemensV niektorých situáciach si naozaj sami neporadíte, preto je lepšie kontaktovať servisného technika alebo zákaznícku linku. Na stránkach spoločnosti Siemens nájdete číslo na zákaznícku linku, môžete si objednať servisného technika alebo vyhľadať pomoc v online podpore.

 

ELECTROLUX

Electrolux logo

Electrolux je švédska spoločnosť so sídlom v Štokholme. Je druhým najväčším výrobcom spotrebičov. Prevažne vyrába domáce spotrebiče, na svojom konte má však aj spotrebiče pre profesionálne využitie. Svoje spotrebiče predáva pod rôznymi značkami vrátane vlastnej.

i20 Vypúšťacia hadica 

 • Vypúšťacia hadica je upchatá – skontrolujte prietok hadice na vypúšťanie a filter, môžu tam byť zvyšky jedla alebo usadená mastnota.

i30 Hromadenie vody

 • Voda sa dostala do spodnej časti umývačky – vodu je potrebné vysať, pravdepodobne neodteká kvôli upchatému filtru. Kontaktujte servisného technika.

i40, i41, i43

 • Dvierka – dvierka sú zle zavreté, skúste ešte raz, problém môže byť aj v zatváracom mechanizme.
 • Upchatý filter – skontrolujte filter, ak je zanesený, odstráňte nečistoty.

i50 Obehové čerpadlo

 • Motor alebo obehové čerpadlo – skontrolujte zapojenie obehového čerpadla do elektriny, poprípade či nie je poškodené.

i60 Ohrev vody

 • Tepelné teleso teleso – skontrolujte tepelné teleso či je správne zapojené alebo či nie je poškodené, mohlo zlyhať aj obehové čerpadlo.

Source: Najčastejšie poruchy umývačiek riadu a ich chybové kódy – Whirlpool, Bosch a iné – DoDomácnosti

Umývačka riadu Whirlpool – chybové kódy

Keď už hovoríme o kódoch umývačiek riadu Whirlpool, máme na mysli chyby, ktoré rozpoznáva autodiagnostický systém zariadenia. Je im pridelený špecifický kód. Prečo sú také dôležité? Takéto kódy hovoria užívateľovi, čo presne sa pri písacom stroji zlomilo. Ak je kód správne dešifrovaný, môžete sa nezávisle dostať k spodnej časti príčin problémov a opraviť ich bez toho, aby ste sa uchýlili k pomoci sprievodcu. Dnes budeme robiť dekódovanie hlavných kódov autodiagnostického systému Virpul do umývačky riadu.

Funkcie diagnostiky porúch

Hlavnou črtou autodiagnostického systému Virpul do umývačky riadu je to, že žiadny kód nemá jedinečné dešifrovanie. Inými slovami, chybový kód nemôže špecificky označovať konkrétnu poruchu, iba určuje rozsah možných porúch, ktorým by mal užívateľ venovať pozornosť a predovšetkým skontrolovať. Uvádzame konkrétny príklad. Chyba E5 naznačuje, že:

 • voda nevstúpila do umývačky riadu;
 • tlak v systéme je príliš nízky;
 • v umývačke riadu sa vytvorilo upchatie, ktoré bráni normálnej cirkulácii vody;
 • sací ventil je poškodený.

Ako vidíte, kruh porúch označený týmto kódom je dostatočne široký a stále musíte venovať určitý čas hľadaniu konkrétneho zlyhania a potom ho opraviť. Ďalší odtieň. Akákoľvek z chýb, o ktorých budeme hovoriť neskôr, môže byť spôsobená poruchou riadiaceho modulu alebo banálnym krátkodobým zlyhaním firmvéru.

Ukazuje sa, že to môžeme pridať k štandardnému výkladu chyby E5. A ak skontrolujeme prietok vody do stroja, potom vstupný ventil, potom filtre a hadice, či nie sú upchané, a ukáže sa, že všetko je v poriadku, potom si musíme vybrať riadiaci modul.

Sprievodcovia informujú, keď sa vyskytne akákoľvek chyba systému, najskôr niekoľkokrát reštartujte umývačku riadu s úplným vypnutím napájania, aby ste odstránili krátkodobú poruchu systému, a až potom vyhľadajte poruchu, kým ju nepotlačíte.

Vďaka kódom systému vlastnej diagnostiky umývačky riadu Virpul je všetko také jednoduché. Aj keď máte vo svojich rukách podrobné dešifrovanie každého kódu, neexistuje žiadna záruka, že tento kód povedie k 100% funkčnej poruche vo vašom prípade. Pravdepodobnosť je však veľmi vysoká, takže dešifrovacie údaje by mali byť vždy po ruke.

Chyby E

Pri popise kódov autodiagnostického systému sa riadime nasledujúcim algoritmom: najprv označíme kód poruchy, potom jeho krátke dekódovanie a dôvody vzhľadu a nakoniec stručne odporučíme, ako tieto príčiny odstrániť vlastnými rukami. Takýto popis bude uvedený pre každú chybu. Začnime.

Kód E1. Znamená, že systém chrániaci kryt pred únikom vydal poplach. V takom prípade musíte dôkladne skontrolovať tesnosť dna umývacej komory, nádrže na soľ a potrubí. Musíte vidieť, kde voda kvapká alebo už nalieva do panvice. Hadice umývačky riadu musíte tiež skontrolovať, či nie sú poškodené av prípade potreby ich vymeniť.

Kód E2. Táto chyba signalizuje porušenie elektrického bezpečnostného systému. Pravdepodobne niekde bola kabeláž holá a došlo k úniku prúdu do skrinky. Ak sa navyše cítite brnenie, keď položíte ruku na kovovú časť umývačky, opäť to potvrdí, že došlo k úniku a je to veľmi nebezpečné. Umývačku riadu musíte okamžite vypnúť a potom ju rozobrať a skontrolovať všetky káble a kontakty.ohrievač virpul

Kód E3. A to poukazuje na problémy s vykurovacím telesom. Je možné, že vyhrievacie teleso, termostat zlyhali, došlo k prerušeniu elektrického vedenia alebo k vyhoreniu zbernice na riadiacej doske. Všetky vyššie uvedené položky budete musieť postupne skontrolovať pomocou multimetra. Je lepšie ísť do riadiaceho modulu sami, problém môžete prehĺbiť.

Kód E4.Vyskytli sa problémy s termostatom, buď vyhorel samotný prvok, alebo bolo prerušené jeho prívodné vedenie. Termostat je potrebné skontrolovať pomocou multimetra, a ak je časť použiteľná, musíte dôkladne skontrolovať káble, ktoré k nej vedú. Ak sú oboje dobré, potom je záležitosť v riadiacom module.

Kód E5. To znamená, že voda bola vtiahnutá do umývačky riadu príliš dlho, oveľa dlhšie, ako poskytuje program. Čo sa mohlo stať? Možno len zabudli otvoriť ventil kohútika. Možno vodovodné zariadenie vyplo prívod vody alebo sa prívodná hadica vody práve upchala. Najčastejšie nie je samotná hadica upchatá, ale malý prietokový filter, ktorý je umiestnený na spoji hadice s telom umývačky riadu. V najhoršom prípade je sací ventil nefunkčný alebo je prerušené jeho napájanie. Kontrolujeme všetko od prívodu vody a blokovania po vstupný ventil. Samotný ventil bude pravdepodobne potrebné vymeniť.

Kód E6. Z nejakého dôvodu stroj nemôže vypustiť odpadovú vodu. Overujeme tri hlavné dôvody:

 • upchatá odtoková hadica alebo odpadový filter;
 • porucha čerpadla;
 • porucha obehového čerpadla.

Vo väčšine prípadov sa zablokovanie stáva príčinou chyby, ak čistenie filtra a hadice nepomôže, musíte skontrolovať čerpadlo. Zrejme sa jej obežné koleso netočí v dôsledku nečistôt, ktoré sa do neho zasekli alebo došlo k poruche samotnej pumpy. Toto všetko je potrebné skontrolovať a pokiaľ možno pomocou multimetra. Na kvalifikovanú kontrolu a opravu obehového čerpadla sa vyžaduje pomoc kapitána.

Poruchy F

Kód F0. Táto chyba sa sama o sebe neobjaví. Jeho umývačka riadu sa zobrazí, iba ak používateľ spustí testovací program. Znamená to poruchu jedného zo senzorov. Problém je riešený fázovou kontrolou senzorov, detekciou poruchy a jej výmenou.

Kód F1. Najpravdepodobnejšie označuje poruchu snímača teploty. Ak tento senzor prenáša nesprávne hodnoty do riadiaceho modulu, teplota vo vnútri umývačky riadu začne preskakovať. Systém sa rozhodne operáciu zastaviť a podať chybu. Problém je vyriešený kontrolou a výmenou teplotného senzora.

Kód F2. Znamená, že bol aktivovaný mechanický plavákový senzor, ktorý sa nachádza na panvici umývačky riadu Virpul. Môže to byť jednoduché prilepenie kontaktov alebo je to skutočne únik. Čo robiť Najprv musíte najprv odstrániť bočnú stenu umývačky riadu a dôkladne skontrolovať jej panvicu pomocou baterky. Ak je panvica suchá, môžete pohybovať senzorom pomocou skrutkovača tak, aby sa kontakty otvorili a pokračovali v obsluhe zariadenia.

Kód F3. Označuje zbernicu ohrievača, termistora alebo riadiaceho modulu. Všetky tieto údaje sú skontrolované av prípade potreby nahradené novými.

Výmenu zbernice riadiaceho modulu je najlepšie zveriť odborníkovi.

Kód F4. Ak takáto chyba „vyskočila“, musíte skontrolovať, ako rýchlo zariadenie vypustí vodu. Reštartujte umývačku riadu, nainštalujte program a počúvajte, ako rýchlo práčka čerpá a vypúšťa vodu. Ak nie je vôbec žiadny odtok, musíte sledovať čerpadlo, odtokovú hadicu (prípadne sifón pod umývadlom), ako aj zbernicu alebo firmvér elektronického modulu. Ten je najmenej pravdepodobný, preto sa zamerajte na odtokové čerpadlo a hadicu. Často sú na vine blokády, ale niekedy sa musí čerpadlo vymeniť.

Kód F5. Označuje problémy so zavlažovačom. Vo väčšine prípadov sa táto nepríjemná chyba objaví, keď sa dýzy vylešia nad postrekovačom. Stačí ich vyčistiť tenkým ostrým predmetom, ako je napríklad cigánska ihla, a chyba zmizne. V inom prípade sa tento kód objaví, keď motor prestane pracovať. V takom prípade je potrebná jeho diagnostika a výmena.opraviť virpul

Kód F6. Ak sa vyskytne táto chyba, musíme stroj skontrolovať, či nie je voda. Začneme čistením sieťky filtra na prívodnej hadici. Ak to nepomôže, musíte skontrolovať snímač prietoku av prípade potreby ho zmeniť.

Kód F7. Ak sa objaví kód F7, potom dôkladne skontrolujte vstupný ventil.Ak ventil pracuje správne (otvára sa a zatvára sa až do konca), prejdeme na kontrolu tlakového spínača. Najprv prefúknite trubicu a potom testujte diel multimetrom. Poškodenú časť neopravujeme, iba ju meníme.

Kód F8. Označuje nedostatočnú vodu v systéme umývačky riadu. Vinníkom tohto problému môžu byť upchaté filtre pred sacím ventilom alebo zle pracujúce obežné koleso. Vo veľmi zriedkavých prípadoch môže byť na vine vstupný ventil. Táto chyba sa veľmi často vyskytuje, ak sa do umývačky riadu naleje zlý prostriedok na umývanie riadu, ktorý je veľmi penivý. Problém je vyriešený čistením filtra, čistením alebo výmenou obežného kolesa a nastavením sacieho ventilu. Ak je na vine prostriedok nápravy, potom sa už nemusí používať.

Kód F9. Zobrazí sa, keď stroj začne písať bez prerušenia a potom vypustí vodu. Vo väčšine prípadov to znamená poškodenie sacieho ventilu, keď prestane zadržiavať vodu. V zriedkavých prípadoch je tento príznak výsledkom vyhorenia koľaje alebo triaku kontrolnej dosky. V takom prípade riadiaci modul vydá príkaz na nastavenie vody, ale nezastaví tento proces. Riešením je výmena sacieho ventilu alebo oprava riadiaceho modulu.

FA. Vinníkom chyby je optický indikátor vody alebo jednoducho indikátor, ktorý sleduje čistotu privádzanej vody. Táto časť môže vyhorieť, šošovka môže byť zašpinená alebo vôbec nejde o to, ale v spálenej zbernici riadiaceho modulu. Takéto poruchy umývačky riadu sa riešia takto:

 • šošovka je vytiahnutá a vyčistená;
 • samotný ukazovateľ sa kontroluje multimeterom, ak vyhorí, zmení sa;
 • ak ide o spálenú pneumatiku, musíte remeselníkom dať riadiacu dosku na opravu.

FC. Takáto chyba sa objaví, ak je váš model umývačky riadu Virpul vybavený snímačom, ktorý zisťuje tvrdosť vody a tento senzor zlyhá. Riešením je otestovať snímač a vymeniť ho.

Študovali sme rôzne poruchové kódy umývačky riadu Whirlpool. Teraz musíte iba nájsť kód záujmu v našom zozname a prečítať jeho dešifrovanie. Ak vás to ešte zaujíma chybové kódy rôznych umývačiek riadu, prečítajte si publikáciu s rovnakým menom na našej webovej stránke. A rozlúčime sa a želáme veľa šťastia!

 

Source: Umývačka riadu Whirlpool – chybové kódy