Kategória: Tesla

Tesla Model 3 (2019): test, cena, rozsah, obrázky, údaje ADAC

Tesla Model 3: Aké dobré je elektrické auto?

04/15/2019

Doručovacie protokoly modelov Tesla Model 3 sú protirečivejšie ako kedykoľvek predtým. Prvá skúšobná jazda v americkom strednom elektromobile. Plus: ceny, rozsah, obrázky, špecifikácie

  • Dodávky cenovo výhodných verzií modelu 3 sa uskutočňujú pri vysokom tlaku
  • Naopak, masový model pre menší rozpočet je náhle úplne sporný
  • Zdá sa, že spolupráca s Panasonic v Gigafactory je silne zaťažená 
  • Tesla predajné stratégie sa menia týždenne  

S modelom 3 Američania už dávno dokázali, že aj pre relatívne malé peniaze dostane elektromobil rozumný dosah a môže byť poháňaný bez kompromisov. Po celé roky, izba bola cena na $ 35,000 pre vstup-úrovni modelu: s menším výkonom a menej batérie.

Tesla je totiž ďaleko od cieľa zaplaviť svetový trh s elektrickými autami základnou verziou modelu 3. To bol presne strach zo zavedených výrobcov automobilov, ako je Mercedes alebo Audi, zaostávajúci za svojimi ponukami.

Fanúšikovia čakajú na vstupný model

priblížiť

Nový Tesla Model 3 2018 v pohybe
Zakryté, ale nie sú k dispozícii: Štandardná verzia s malou batériou

Zdá sa, že problém s doručením je doma a tiež cielene kontrolovaný . Zdá sa, že šéf Elona Muska radšej predáva vysoko cenovo dostupné verzie z finančných dôvodov, s oveľa väčším ziskom pre spoločnosť. V tomto ohľade môže vedome zadržať základnú verziu. Na druhej strane ostatné zdroje uvádzajú, že miera objednávky pre základnú verziu je skutočne dosť nízka. Situácia je rozporuplné, ako inokedy

, Zatiaľ čo mnohé krajiny majú oficiálne schvaľovacie záznamy Modelu 3, internetová komunita poznamenáva, že tisíce modelu 3 boli vyrobené v halde. Kým Elon Musk udržiava oheň entuziazmu medzi svojimi fanúšikmi celé roky s oznámeniami všetkých druhov, aj skorí kupujúci stále čakajú na svoj základný model. Čiastočne stiahli svoju frustráciu z výhrady. Taktiež, že Tesla mení a mení ceny a údaje čoraz viac spôsobuje zmätok.

Situácia sa naďalej vyostruje, pretože Tesla je blízky a vitálny partner Panasonic nedávno vyhlásil, nie ďalej v expanzii spoločného Gigafactoryinvestovať. Japonci údajne chcú počkať a zistiť, ako sa vyvíja celkové množstvo objednávok pre modely Tesla. Hovorilo sa, že Elon Musk zúri a teraz sa rozhliada po druhom dodávateľovi lítium-iónových batériových článkov.

Zatiaľ čo spočiatku žiadna vízia a žiadne investície nemohli byť dostatočne veľké , teraz sa zdá, že sa vymanili z Teslovej úspornosti . Showroomy sú z dôvodov nákladov zrušené.  Objednajte si modely Tesla  cez internet,  teraz aj telefonicky . Skúšobné jazdy? Nepotrebujete to. Každý, kto má auto a uvedomuje si, že mu to nevyhovuje, by ho mohol vrátiť do týždňa, takže vízia šéfa Elona Muska. Za predpokladu, že vozidlo nemá viac ako 1000 míľ na hodinách.

Rozsah: 530 km, výkon: 487 k, kapacita batérie: 75 kWh

priblížiť

Tesla Model 3
Dual Range Performance Model: Drahý, ale presvedčivý

Okrem celej zostavy, model 3 stanovuje štandardy v mnohých smeroch. A tak sa približuje ideálu elektrického každodenného auta. Cenovo najdostupnejší z dvoch v súčasnosti Offerings poskytuje kapacitu batérie 75 kWh a dvoch elektromotorov dohromady 351 PS , je štandardný rozsah 560 kilometrov a dosahuje najvyššiu rýchlosť 233 km / h.

A keď ste na špičkovom modeli „Performance“ , cítite sa viac ako BMW M3 ako 318d. Koniec koncov, potom zase dva elektrické stroje s 487 hp všetky štyri kolesá, takže takmer dve tony limuzína za 3,4 sekundy na 100 a prichádza len na 261 km / h, aby sa skončila.

Samozrejme, 530-kilometrový rozsah od skúšobnej stolice pre „výkonnostný“ model sa nedá udržať v praxi. A určite nie, ak skutočne posúvate Model 3 ako M3. Napriek tomu je možné pozorne ignorovať meradlo náboja. Najneskôr po jednej alebo dvoch hodinách si človek všimne, ako sa občasné elektrické vozidlo vyrovná s každodennou premávkou.

Tesla vedie digitalizáciu auta

priblížiť

Kokpit Tesla Model 3
Kokpit: Jasný dizajn, veľký 15-palcový monitor v centrálnej polohe

Model 3 sa cíti oveľa istejšie a koherentnejšie ako model S , takže Američania môžu potvrdiť určitú krivku učenia pre nastavenie a ladenie. Ale ani elektrický vyzývateľ nie je taký pohodlný ako Mercedes, ani nie je taký šikovný a určený ako BMW a aspoň 160, 170 km / h, hluk vetra je takmer tak hlasný ako v kabriolete. Takže je tu stále dosť priestoru na zlepšenie, rovnako ako pri výbere materiálov.

Pravdepodobne Elon Musk má právo nasmerovať pozornosť svojej posádky na iné kvality. V časoch, v ktorých bola dynamika jazdy rozhodujúca pre nákup, sa nevyhnutne končí. A viac ako len vektorovanie krútiaceho momentu alebo variabilný útlm, dnes ste ohromení veľkým dotykovým displejom a rozsiahlou digitalizáciou– a to je miesto, kde Tesla prichádza na prvé miesto.

Takže sa cítite takmer stratený v modeli 3, takže prázdny je kokpit. Za volantom? Nič! Na strednom tuneli? Nič! Na prístrojovej doske av stredovej konzole? Nič. Okrem okien vo dverách, dvoch ovládacích pák za volantom a dvoch otočných koliesok vo volante nie sú v Tesle žiadne hmatové ovládače .

Interiér: Dominantná obrazovka

priblížiť

Tesla Model 3 dotyková obrazovka
Centrálny dotykový displej pre nastavenia vozidla, navigáciu a infotainment

Aj pri nastavení výšky a dĺžky volantu sa musí volať menu na dotykovom displeji. Ak je zvolená položka menu, môže byť volant nastavený pomocou otočných valcov. To isté platí pre nastavenie vonkajších spätných zrkadiel.

Kľúč je  trochu krehký  čipová karta,  ktorá je treba len zriedka dostať von z peňaženky. Technicky nadšení, ako sú, Tesla majitelia budú samozrejme používať svoje aplikácie odomknúť alebo diaľkovo ovládať a prevádzkovať auto. Môžete napríklad zapnúť vyhrievanie sedadla predtým, ako sa dostanete do auta.

Všetko, čo zostalo v tomto vozidle je 38 cm dotykový displej, ktorý je väčší ako väčšina tabletových počítačov a tiež funguje ako okno do  komplexného sveta infotainmentu  . Pre  rýchly prístup  k funkciám, ako je nastavenie vnútornej teploty, objemu alebo vyhrievania zadného okna, sú  v spodnej časti dotykového displeja k dispozícii špeciálne  tlačidlá . Úplne nový: prúdenie vzduchu môže byť nasmerované stieraním prstom v ľubovoľnom smere.

Wow-efekty  tohto druhu možno nájsť v modeli 3. Prekvapenie: Napriek všetkej  jemnosti  a možnej rafinovanosti sa môžete s týmto novým svetom dostať rýchlo. Tu vývojári a dizajnéri pracovali dokonale ruka v ruke – a  vlastne revolúciu operácie .

Nedávne fotografie: Tesla Model 3 v detaile

Ak chcete zväčšiť zobrazenie a viac informácií, kliknite na obrázok alebo sa ho dotknite .

Hlboké zadné sedadlá, malý batožinový priestor

priblížiť

Tesla Model 3
Bohužiaľ, dospelí sedia s kolenami vysoko na chrbte

Model 3 je o 29 palcov kratší ako model S. Napriek tomu aspoň sedia cestujúci do výšky 1,80 metra vzadu, nie príliš obmedzení. Nízke sedadlá však spôsobujú, že kolená zadných pasažierov sa zdvihnú. A to je – aspoň na dlhé vzdialenosti – jednoducho nepohodlné.

Kufor pojme 425 litrov v závislosti od výrobcu. Priestor pod predným krytom je vhodný najmä na uloženie nabíjacieho kábla. Za príplatok ponúka Tesla sklopné zadné sedadlo . Kruh otáčania 11,6 metra je v poriadku.

Môže naozaj zlé Model 3 s Tesla vlastnej infraštruktúry super nabíjačiek . Je pravda, že namiesto voľných časových pásiem, ako predtým model S, existuje len maximálna kvóta 400 kWh bezplatnej elektrickej energie ročne , ak vôbec . Ale skutočnosť, že navigačný systém poháňa vzdialenejšie ciele, aby zaručil Teslovu nabíjaciu stanicu na trati, stojí za zlato.

Kompresor realizuje nabíjacie výkony až do 120 kilowattov , vďaka čomu sú dlhé vzdialenosti oveľa príjemnejšie ako spoliehanie sa na 50 kilowattov s konektormi CCS .

Ikona tipu

Elektrické vozidlá: už poháňané a hodnotené

Strieborný Mercedes EQC stojaci zo strany

  • Audi e-tron GT :  Elektrické športové auto prichádza v roku 2020
  • Audi e-tron quattro :  Elektrické SUV by malo stanoviť štandardy
  • Jaguar I-Pace :  Silný dizajn, dlhý dosah
  • Daimler EQC :  Prvý elektrický SUV od spoločnosti Daimler prichádza s pôsobivým výkonom
  • Porsche Taycan :  Presvedčivý štvordverový elektrický športový automobil

Autopilota v Tesle je kriticky vidieť

priblížiť

Tesla Model 3
Tesla Model 3: Pohľad zhora na prednú a sklenenú strechu

Tesla okrem toho, že je bezpodmienečne zaviazaná k elektromobilite, je dôverou v systémy pomoci . Model 3 teda hľadá svoju vlastnú cestu, kde BMW sedem alebo Mercedes S-Class odovzdá príkaz vodičovi. A tam, kde nemeckí autopiloti vezmú vodiča späť do služby po niekoľkých sekundách nečinnosti, Tesla môže dať svoje ruky do lona na niekoľko minút – aj keď jeden z zákonodarcov nedovolí žiadne pracovné miesta počas tejto doby. Z hľadiska ADAC je veľmi sporná, pretože potenciálne nebezpečná sloboda vodiča Tesly.

Rezervované alebo dlho objednané vozidlá sú nakoniec dodávané s výkonom v Nemecku. Podľa Kraftfahrtbundesamt vo februári 2019 bolo najmenej 959, v marci dokonca 2224 kópií. Ťažko povedať, ako sa budú formality objednávok a dodávok vyvíjať v blízkej budúcnosti. Zákaznícke nadšenie pre model 3 robí tohuwabohu v Tesle zrejme stále málo demolácie. Nebolo by to príliš veľa.

Technické údaje

Technické údaje *  standard  Štandard Plus Duálny motor s dlhým dosahom výkon
Výkon motora / 1 elektromotor
192 kW (261 k)
1 elektromotor
192 kW (261 k)
2 elektromotory
258 kW / 351 k
2 elektromotory
358 kW / 487 k
kapacita akumulátora 50 kWh 60 až 65 kWh 75 až 80 kWh 75 až 80 kWh
pohon Zadná, 1-stupňová prevodovka Zadná, 1-stupňová prevodovka 4-rýchlostná, 1-stupňová prevodovka 4-rýchlostná, 1-stupňová prevodovka
výkon 5,6 s od 0 do 1 000 km / h, horných 209 km / h 5,6 s od 0 do 100 km / h, vrchol 225 km / h 4,6 s von 0 auf 100 km/h, Spitze 233 km/h 3,4 s von 0 auf 100 km/h, Spitze 261 km/h
Reichweite  350 km 415 km 560 km 530 km
Maße L 4,69 / B 1,85 / H 1,44 m L 4,69 / B 1,85 / H 1,44 m  L 4,69 / B 1,85 / H 1,44 m L 4,69 / B 1,85 / H 1,44 m
Radstand 2,88 m 2,88 m  2,88 m 2,88 m
Leergewicht 1610 kg 1730 kg 1847 kg 1847 kg
Kofferraum (vorn/hinten) 85/340 Liter 85/340 Liter  85/340 Liter 85/340 Liter
Preis ab 39.745 € ab 45.480 €  ab 55.780 € ab 65.580 €
Technické údaje *  standard  Štandard Plus Duálny motor s dlhým dosahom výkon
Výkon motora / 1 elektromotor
192 kW (261 k)
1 elektromotor
192 kW (261 k)
2 elektromotory
258 kW / 351 k
2 elektromotory
358 kW / 487 k
kapacita akumulátora 50 kWh 60 až 65 kWh 75 až 80 kWh 75 až 80 kWh
pohon Zadná, 1-stupňová prevodovka Zadná, 1-stupňová prevodovka 4-rýchlostná, 1-stupňová prevodovka 4-rýchlostná, 1-stupňová prevodovka
výkon 5,6 s od 0 do 1 000 km / h, horných 209 km / h 5,6 s od 0 do 100 km / h, vrchol 225 km / h 4,6 s od 0 do 100 km / h, vrchol 233 km / h 3,4 s od 0 do 100 km / h, vrchol 261 km / h
dosah  350 km 415 km 560 km 530 km
hmota L 4,69 / B 1,85 / H 1,44 m L 4,69 / B 1,85 / H 1,44 m  L 4,69 / B 1,85 / H 1,44 m L 4,69 / B 1,85 / H 1,44 m
rázvor 2,88 m 2,88 m  2,88 m 2,88 m
tára 1610 kg 1730 kg 1847 kg 1847 kg
Kufrík (predný / zadný) 85/340 litrov 85/340 litrov  85/340 litrov 85/340 litrov
cena od 39,745 € od 45,480 €  od 55 780 € od 65,580 €

* čiastočne ešte neoficiálne

Text: Thomas Geiger, Wolfgang Rudschies. Fotografie: PR (9), ADAC / Wolfgang Rudschies (2).

H ere mnoho hnacie správ a auto testy ADAC.

Zdroj: Tesla Model 3 (2019): test, cena, rozsah, obrázky, údaje ADAC

Tesla ponúkne novú generáciu modelu zdarma, má to však háčik – šetri.sk

Tesla ponúkne novú generáciu modelu zdarma, má to však háčik

TeslaNová generácia modelu Tesla Roadster je zatiaľ v nedohľadne, ale v rámci odmeňovacieho programu bude možné získať ho zdarma.

Tesla Model 3

Tento týždeň obdržali výhercovia odmeňovacieho programu Tesly email, v ktorom dostali osobnú pozvánku na slávnostné odovzdávanie prvých Modelov 3. Ten by sa mal uskutočniť 28. júlaa očakáva sa, že by mali byť pri tejto príležitosti odhalené viaceré unikátne vlastnosti očakávaného modelu.  Riaditeľ spoločnosti TeslaElon Musk, zároveň tento týždeň zverejnil fotografiu prvého kusu Modelu 3 v čiernej farbe, ktorý  bol vyrobený o dva týždne skôr než sa plánovalo. „Číslo 1“ patrí členovi rady Irovi Ehrenpreisovi, ktorý ho však Muskovi podaroval k jeho 46. narodeninám.

Tesla

Tesla odmeňuje svojich zákazníkov

Tesla už v minulosti svojim zákazníkom ponúkala v rámci svojho odmeňovacieho programu rôzne výhody ako napríklad väčšie kolesá či solárnu strechu. Odmeny majitelia rôznych modelov získavajú na základe referencií od známych, ktorý pri kúpe uvedú špeciálny, odporúčací, kód. V rámci programu sa tento týždeň objavila „tajná úroveň“. Ak majitelia Tesly privedú ďalších piatich známych, ktorí si zadovážia Model S alebo X, dostanú 10% zľavu na ďalšiu generáciu Modelu Roadster. Pri ďalších piatich obdržia ďalšiu 10% zľavu a ak by sa im podarilo získať až 50 referencií, nový model dostanú zdarma. Tesle sa to však oplatí, keďže by na oplátku získala obchod v hodnote asi 3,5 milióna eur. Ide o skutočne zaujímavú odmenu, ale otázkou je koľko zákazníkov dokáže vôbec nájsť  ďalších 50 známych na kúpu vozidla, ktoré bude zrejme stáť najmenej 60- tisíc eur.

Tesla Tesla Tesla

Dostupná Tesla

Zatiaľ však nie je jasné, kedy sa nová generáciu Modelu Roadster začne vôbec vyrábať. Musk ale ešte koncom minulého roka na Twitteri potvrdil, že nad jeho výrobou uvažujú, ale až „za pár rokov“. Tento týždeň sa však všetka pozornosť sústredila na dlho očakávaný Model 3.
Koncom júla 2017 Tesla odovzdala prvých 30 vyrobených kusov. Ide vôbec o prvý masový elektrický model, určený najmä pre zákazníkov, ktorí si nemôžu dovoliť luxusnejšie verzie Model S sedan or Model X SUV, ktoré sa pohybujú v cenách okolo 87- tisíc eur. Model 3 oproti tomu stojí asi 30- tisíc eur a jeho masová produkcia bude pre Teslu jedným z najvýznamnejších počinov na poli elektromobility. Prvý skutočne masovo vyrábaný elektromobil už si zarezervovalo 400- tisíc zákazníkov. Tento veľký záujem však spôsobil to, že ak by ste si tento elektromobil objednali dnes, jeho dodávku môžete očakávať najskôr v polovici roka 2018.

Zdroj:

http://jalopnik.com

https://www.tesla.com

http://www.teslarati.com

Zdroj: Tesla ponúkne novú generáciu modelu zdarma, má to však háčik – šetri.sk

Tesla Model S P100D 2017 Recenzia 

Tesla Model S P100D 2017 recenzia

Tesla Model S P100D je blisteringly rýchlo a teraz má dosah 381 míľ, ale to všetko má svoju cenu.

Zdá sa, že za týždeň nemôže ísť, bez Tesla CEO Elon Musk vyhlasovanie ešte ďalší výkon a inovácie pre svoju jedinečnú škálu all-elektrickým pohonom.

Začiatkom tohto mesiaca, pižmo odhalil „veľkonočné vajíčko“, čím by over-the-air softvér vstrekovať už smiešne Model S prídavným 33bhp, sekal na 0-60mph čas 2,4 sekundy. Tomu sa hovorí režim absurdné Plus, a je ovládateľný cez obrovské iPad štýlu dotykovou obrazovkou.

Je to pre-Egg P100D ideme sem prvýkrát, však, čo znamená, že meradlo šprint trvá sotva letargický desatinu sekundy dlhšie.

Stále monumentálno rýchlo, potom? Absolútne. Tesla Model S P100D nahradí P90D a cíti sa celkom na rozdiel od nič iného na ceste. Dokonca aj Porsche 911 Turbo S s jeho trik kontrolným spustenie systému cíti pomalý v porovnaní s okamžitým momentom v Tesla.

Kým naši GPS zaznamenanej skúšky čísla nemohla lepších 3,3 sekundy, spôsob, akým P100D zrýchľuje sa proste strašná. Spech ako vy zasadiť škrtiacej klapky vynúti vnútornosti proti sedadlá, potrestanie svoje telo tak prudko, že opakujúci sa proces viac ako raz je dosť, aby aj tie s oceľovou žalúdkom cítiť trochu nevoľno.

Ale nie je to len z pokoja, že táto nová P100D otrasy a omráči. Križovanie pri konštantnej 40 mph, bude Model S poruší národný rýchlostný limit v mihnutia oka – a ďalej k elektronicky obmedzená 155mph. Tesla publikuje ‚rýchlosť stretávacie „z 45-65mph do 1,2 sekundy.

Pravdepodobne Teslov najväčší nárok keď je podpora v celkovom rozsahu. Kým šéfovia ochotne priznávajú, že v reálnom svete rozsah klesnú v chladnom počasí, na plné nabitie táto nová P100D urobí 381 míľ keď je vystavený na NEDC cyklu. To je oproti 316 míľ na dnes už zaniknutý P90D a plných 128 míľ viac ako verzia entry-level 60D. Využitie tohto okamžité zrýchlenie bude vidieť tie čísla klesať celkom rýchlo, samozrejme.

Na rozdiel od menších 60kWh a 75kWh modelov P100D je k dispozícii len s Dual Motor všetkých kolies hnacieho systému Tesla, ponúka až impozantný trakciu v súčasnom chladnom počasí. Je tu veľmi málo nakláňanie karosérie vďaka tomu sú batérie namontované tak nízko, zatiaľ čo riadenie je dobre zváži. Neponúka obrovské množstvo pocit, ale je to sedan nie je športové vozidlo, po všetkom.

Majitelia milujú svoje tech-obťažkané limuzín a SUV – o čom svedčí naša Driver Power prieskumu vlani. Cez výhrady k rozsahu a použiteľnosti, model S bol hodnotený špičku v siedmich z celkovo 10 kategórií v minulom roku, vrátane plnenia (predvídateľne), praktickosť a jednoduchosť jazdy. Autopilot softvér je stále niektorá tá najchytrejší akéhokoľvek vozidla na predaj, a berie stres z rušného diaľničného jazdy.

Kvalita zostáva problematickým bodom pre nás, však. Známe ale starnutie Mercedes rozvádzača je pekne integrované, ale fit a cieľ je sporná. Obrovský portrét Dotykový displej je jedinečný v tejto triede, ale nový E-Class zahanbuje Modelu S, pokiaľ ide o dizajn interiérov.

Kľúčové špecifikácie
Model: Tesla Model S P100D
cena: £ 129.400
Batérie: 100kWh
Výkon / krútiaci moment: 595bhp / 967Nm
Prevodovka: Single-rýchlostný pohon auto, štyri kolesá
0-60mph: 2.5 sekundy
Najvyššia rýchlosť: 155 mph
Rozsah: 381 mil
CO2: 0 g / km
Na predaj: Now

ZDROJ: autoexpress.com.uk

Zdroj: Tesla Model S P100D 2017 Recenzia – CARS tiež požičovňu jazdných

Electric Cars

Choose one of the following cars to see details and find out how far it can really take you in one day.

The list is sorted by range, starting with the most capable car

Tesla Model S-90D

Motor 315 kW (428 PS)
0-100 km/h 4.4 s
Top Speed 250 km/h
Range 528 km
Battery 90 kWh

Tesla Model S-85D

Motor 315 kW (428 PS)
0-100 km/h 4.4 s
Top Speed 250 km/h
Range 502 km
Battery 85 kWh

Tesla Model S-P90DL

Motor 568 kW (772 PS)
0-100 km/h 3 s
Top Speed 250 km/h
Range 491 km
Battery 90 kWh

Tesla Model X-P90DL

Motor 568 kW (772 PS)
0-100 km/h 3.5 s
Top Speed 250 km/h
Range 485 km
Battery 90 kWh

Tesla Model S-P85D

Motor 515 kW (700 PS)
0-100 km/h 3.4 s
Top Speed 250 km/h
Range 480 km
Battery 85 kWh

Tesla Model S-70D

Motor 244 kW (332 PS)
0-100 km/h 5.4 s
Top Speed 225 km/h
Range 442 km
Battery 70 kWh

Tesla Model X-70D

Motor 244 kW (332 PS)
0-100 km/h 5.9 s
Top Speed 225 km/h
Range 415 km
Battery 70 kWh

Kreisel VW Caddy

Motor 82 kW (111 PS)
0-100 km/h > 10 s
Top Speed 165 km/h
Range 350 km
Battery 60 kWh

Tesla Roadster

Motor 225 kW (306 PS)
0-100 km/h 3.7 s
Top Speed 200 km/h
Range 340 km
Battery 57 kWh

Mercedes SLS AMG Electric

Motor 552 kW (751 PS)
0-100 km/h 3.9 s
Top Speed 250 km/h
Range 240 km
Battery 60 kWh

Nissan Leaf 2.0

Motor 80 kW (109 PS)
0-100 km/h 11.4 s
Top Speed 145 km/h
Range 245 km
Battery 30 kWh

Renault ZOE 240

Motor 65 kW (88 PS)
0-100 km/h 13.5 s
Top Speed 135 km/h
Range 240 km
Battery 24 kWh

Kia Soul EV

Motor 81 kW (110 PS)
0-100 km/h 11.2 s
Top Speed 145 km/h
Range 210 km
Battery 27 kWh

Renault ZOE 210

Motor 65 kW (88 PS)
0-100 km/h 13.5 s
Top Speed 135 km/h
Range 210 km
Battery 22 kWh

Mercedes B-Class Electric

Motor 132 kW (179 PS)
0-100 km/h 7.9 s
Top Speed 160 km/h
Range 200 km
Battery 28 kWh

Nissan Leaf

Motor 80 kW (109 PS)
0-100 km/h 11.4 s
Top Speed 145 km/h
Range 199 km
Battery 24 kWh

BMW i3

Motor 125 kW (170 PS)
0-100 km/h 7.2 s
Top Speed 150 km/h
Range 190 km
Battery 18.8 kWh

VW e-Golf

Motor 85 kW (116 PS)
0-100 km/h 10.4 s
Top Speed 140 km/h
Range 190 km
Battery 24.2 kWh

Nissan e-NV200

Motor 80 kW (109 PS)
0-100 km/h 14 s
Top Speed 120 km/h
Range 170 km
Battery 24 kWh

Citroën Berlingo Electric

Motor 49 kW (67 PS)
0-100 km/h > 15 s
Top Speed 110 km/h
Range 170 km
Battery 22 kWh

Ford Focus Electric

Motor 108 kW (147 PS)
0-100 km/h 10.4 s
Top Speed 137 km/h
Range 162 km
Battery 23 kWh

VW e-Up

Motor 60 kW (82 PS)
0-100 km/h 12.4 s
Top Speed 130 km/h
Range 160 km
Battery 18.7 kWh

Peugeot i-On

Motor 49 kW (67 PS)
0-100 km/h 15.9 s
Top Speed 130 km/h
Range 150 km
Battery 16 kWh

Citroën C-Zero

Motor 49 kW (67 PS)
0-100 km/h 15.9 s
Top Speed 130 km/h
Range 150 km
Battery 16 kWh

Mitsubishi iMiEV

Motor 49 kW (67 PS)
0-100 km/h 15.9 s
Top Speed 130 km/h
Range 150 km
Battery 16 kWh

Tezzari Zero

Motor 15 kW (20 PS)
0-100 km/h > 15 s
Top Speed 100 km/h
Range 150 km
Battery 12.3 kWh

smart fortwo ed

Motor 55 kW (75 PS)
0-100 km/h 11.5 s
Top Speed 125 km/h
Range 145 km
Battery 17.6 kWh

Renault Kangoo Z.E.

Motor 44 kW (60 PS)
0-100 km/h 20.3 s
Top Speed 130 km/h
Range 120 km
Battery 22 kWh

German E-Cars CETOS

Motor 60 kW (82 PS)
0-100 km/h > 15 s
Top Speed 130 km/h
Range 120 km
Battery 19.2 kWh

German E-Cars STROMOS

Motor 56 kW (76 PS)
0-100 km/h > 15 s
Top Speed 120 km/h
Range 100 km
Battery 19.2 kWh

Zdroj: Electric Cars

EV Basics – What’s a kilowatt hour?

Základy EV – Čo je to kilowatt hodinu?

IMG_3084

Tesla Model S displej pomlčka

TAKŽE TO, ČO JE KILOWATT HODINU BUDEME PÝTAŤ WATTS NA KILOWATTHODINU?

Ako viac záujemcom o kúpu automobilu sa ponoriť do vlastnej elektromobil (EV), je dôležité vzdelávať na základe merných jednotkách EV opatrenia, ktoré sa veľmi líšia, než vaše tradičné plynu horiace vozidla. Čo je to kilowatt hodinu? Ako sa líši od kilowatt? A prečo to vôbec dôležité?

POZADIE

Po prvé, dovoľte mi, aby som predhovor všetko tým, že veľa z toho, čo sa chystám písať je založený na amerických zvláštnych merných jednotiek, pretože to je to, čo som oboznámený s. Napríklad míľ vs km a amerických dolároch proti Eur. Som tiež cez zjednodušenie a lámanie veci dole do základných pojmov laikmi tak prosím, daj mi viac času, ak už viete, to všetko!

Ak dostanete účet za elektrinu pre Vášho bydliska, potom by ste mali pravdepodobne trochu oboznámení s, alebo ste počuli o, kilowatt (kW) a kilowatthodín (kWh), pretože to je to, čo účty za elektrinu sa meria ďalej. Váš EV sa v ničom nelíši a využíva tieto rovnaké merné jednotky, aj keď je to asi niečo, čo ste doteraz venovaná dostatočná pozornosť v minulosti.

JEDNOTKY KW A KWH

V závislosti na EV zobrazenie môžete vidieť watthodinách (WH) alebo kilowatthodín (kWh) v niektorých miestach a wattoch (W) a kilowattov (kW) v iných. Kilo alebo k je štandardná predpona znamenať tisíc. Takže 1 kWh je 1000 Wh. Ak vlastníte svoj EV dosť dlho môžete len dostať do ďalšej úrovne, megawatthodinu (MWh), čo by bolo milión Wh!

Teraz pre základné definície:

KW JE MERANIE VÝKONU A KWH JE MERANIE ENERGIE.

Energia je množstvo práce, ktoré môžu vykonávať. kWh, kalórií, joulov sú všetky jednotky energie. Plátok pizze má 285 kalórií, čo je 0,33 Wh energie, ktoré môžu byť odvodené z tejto látky. Energia môže byť prevedená a meniť vo forme. Napríklad môžeme previesť túto pizzu na teplo nastavením v ohni. Palivom je pizza, ale neskúšajte premieňať to vo svojom EV!

Tesla-Model-S-Dash-Energy

Napájanie je rýchlosť, s akou sa energia vytvorila alebo použila. kW je jednotka sily. Pri zrýchľovaní vo svojom EV používate moc a keď sa spomalí s regeneratívnej brzdením, že ste generovanie energie.Model S venuje polovicu displej rýchlomeru jednotky výkonu na pravej strane. Tu môžete vidieť, koľko kW, ktorý používate (kontrolka svieti oranžovo) alebo generovanie (kontrolka svieti na zeleno) v každom časovom okamihu. Je skvelé mať možnosť vidieť to však nedá ľahko previesť toto do nákladov. Za týmto účelom sa, že budete musieť merať v priebehu času a previesť ju na jednotku energie.

Napájanie je podobná vašej rýchlosti. 50 mph je vaša rýchlosť, ale musíte tvrdiť, že po dobu jednej hodiny cestovať 50 mil. Podobne, 40kW je, koľko energie používate a budete musieť tvrdiť, že konzumácia po dobu jednej hodiny na použitie 40kWh. Ak budete tráviť polovicu tejto hodinu pri 40kW a druhá polovica na 20kW skončíš náročné 30kWh. Spotreba energie sa neustále mení a bude závisieť na jazdu vo zvyku, ako aj využitie palubné vybavenie, ako je vaša vyhrievanie sedadiel alebo A / C jednotky.

100W žiarovka používa viac ako 1 hodinu spotrebuje 100Wh energie. Ak používate ktorá 100W žiarovkou po dobu 8 hodín denne, bude to spotrebuje 800W alebo 0,8 kWh za deň. Po 30 dňoch, bude to mať spotrebovaný 0.8kWh x 30 = 24 kWh. Po 365 dňoch bude mať spotrebovaný 292 kWh. Meranie svoju EV sa vykonáva podobným spôsobom, ale majte na pamäti, že EV je možné používať aj vytvárať priebehu dlhšieho časového obdobia výkonu (regeneratívne brzdenie). Rozdiel alebo čistej energie používa (používajú – generované) je to, čo vidíte hlásené na displeji EV.

JEDNOTKY PRE NABÍJANIE

nabíjania RateNabíjanie EV prenáša energiu späť do akumulátora, takže ste skutočne ukladanie kWh pre neskoršie použitie.EVS správa nabíjanie rôznymi spôsobmi, ale najčastejšie je, aby do kW a kWh pridaný. Takže sadzba poplatku 6 kW ukladá 6kWh pre každú hodinu zadarmo. Ak ste nabíjanie pri 6kWh a poplatku za 2 hodiny budete mať navyše pridanú na konci svojho poplatku 12kWh.

Keď príde na jazdu, sme vyškolení myslieť, pokiaľ ide o míľach, ale nie všetci míľ cestovali sú rovnaké, pokiaľ ide o spotrebu energie, pretože tam sú rozdiely v teréne a nadmorských výškach. Počasie hrá tiež faktor pre každú míľu cestoval. KWh uložené, na druhej strane, je vždy rovnaká. Hlavný rozdiel spočíva v tom, ako použiť tento kWh.

Model S ponúka možnosť zobrazenia rýchlosť nabíjania pomocou kW a kWh alebo míle. Nie prekvapivo väčšina majiteľov Tesla zvoliť zobrazenie rýchlosť nabíjania z hľadiska mil. Je však dôležité si uvedomiť, že tam je obrovský predpoklad bol robený o tom, koľko míľ môžete jazdiť na Wh a tento predpoklad je potrebné účet pre nabíjanie účinnosť. Tesla používa svoje proprietárne algoritmus pre výpočet tejto hodnoty.

Tesla model S-S-Limousine-W-on-Wheels

Teslovu on-line kalkulačky predpokladajú 300Wh / míľ priemerné využitie a účinnosť nabíjanie o 90%. Moje vlastné merania ukazujú priemernú spotrebu Wh / míle byť o niečo vyššia (306 životnosť priemer) a nabíjací účinnosť byť o niečo nižšia (81% v minulom mesiac).

A ČO VOLTOV VS ZOSILŇOVAČE?

Teraz môžete byť zvedaví, ako to všetko súvisí s voltov a zosilňovačov. To nás dostane späť k základom. Dá sa počítať wattov vynásobením voltov s ampérov. W = V x A. Takže ak ste na verejnom nabíjačke a je to nabíjanie pri 199V a 30A (referenčná snímka hore), ste v podstate nabíjanie pri 199V 30A x = 5,970W alebo o 6kW. To zodpovedá 6kWh pridal po hodine nabíjania, ale ako všetci vieme, je to založené na ideálnom svete, kde sa nabíja pri 100% účinnosťou bez straty. V 199V a 30A, model S hlási to ako percentuálna sadzba 16 mi / h.

Umožňuje zistiť, že matematiku:

5,970W / 300Wh / míle štandardný predpoklad = teoretický 20 míľ / h rýchlosť nabíjania. Ale to nevysvetľuje pre nabíjanie účinnosť. Model S hlási 16 MI / h, takže jej predpokladu účinnosti 80% nabíjania (16/20) za týchto podmienok.

NÁKLADY

Elektrické Náklady

Účty cena za kWh. Váš elektrický spoločnosť môže zlomiť to distribúciou vs generácie, doby použitia, atď a potom priradiť inú cenu za kWh na každom cenovú úroveň. Zdá sa, že zložité, ale môžete zjednodušiť to.

Ak chcete zistiť celkové náklady za kWh vezmite si celkovú sumu vyúčtovanie a rozdeliť ho podľa svojej celkovej spotreby energie za rovnaké obdobie. Ktoré môžu zahŕňať rôzne servisné poplatky, dane atď, ale nakoniec platíte elektrickú spoločnosť, ktorá celková suma pre tých kWh bez ohľadu na to, aké to je odvodený od. Vedieť to vám pomôže vypočítať náklady na svojich výletoch na základe kWh použitých.

ZHRNUTIE

EVS zobrazí obvyklé meraní, ktoré sme všetci zvykli ako vodiči, napríklad míľ cestoval, rýchlosťou, zostávajúce palivo ..etc. Ale tiež správy o výkone a energetické využitie. Výkon je ako vašej rýchlosti a energie je, ako rýchlo používate alebo regeneráciu energie.

Aj keď môžu existovať niektoré nové merné jednotky pochopili, spolu s niekoľkými jednoduchých vzorcov na pamäti, priemerný majiteľ EV často končia lepšie informovaní a viac vedomí skutočných nákladov a spotreby energie spojené s riadením, ako tie s plynom poháňané automobily.Vyzbrojení všetky tieto dodatočné informácie, vodiči EV sa môžu ocitnúť jazde efektívnejšie ako vodiči ICE automobilov, a to aj v silných autách, ako je model S.

Time-lapse video showing construction of a 130 kW Tesla Supercharger station.

Zdroj: EV Basics – What’s a kilowatt hour?

Může existovat auto, se zrychlením jako supersport a zároveň úspornější než diesely? Ano!

Tesla model S P85, skutečná spotřeba

Úspornými auty se zabývám již dlouho, a kdyby mi někdo před pár lety říkal o autě, které má zrychlení z nuly na stovku lepší než některé ze současných Ferrari a zároveň je mnohem uspornější, než nejúspornější naftová Octavia, tak bych si klepal na čelo. Ostatně než jsem si to sám vyzkoušel, tak se mi to také zdálo jako utopie, ovšem teď už vím, že to je realita. Možná si myslíte, že jsem se zbláznil, ale není tomu tak. Pouze jsem testoval elekromobil Tesla model S P85. Pravidelní čtenáři, kteří znají můj názor na elektromobily, získaný ze dvou testů Nissanu Leaf, teď asi stejně nechápou, ale čtěte dál.

Tesla model S zepředu

Tesla model S zepředu

První jízda Teslou

Moje první seznámení s Teslou je na veletrhu ForEnergo, kde mám možnost si udělat krátkou, asi půlhodinovou projížďku. Není nabitá na 100 % ale na displeji svítí dojezd téměř 400 km, takže je to úplně něco jiného, než v běžném elektromobilu. Další příjemné zjištění je, že dojezd neskáče prudce nahoru a dolů podle toho, jestli jedu z kopce, nebo mám naopak zapnuté topení a jedu do kopce. I když je mokro a není možné přenést celých 420 koní a 600 Nm na vozovku, je jasné, že Tesla umožňuje velmi svižné svezení. Navíc interiér vypadá opravdu jako z budoucnosti a vše se ovládá přes obrovský „tablet“ na středovém panelu, na kterém je možné zobrazit i web.

Tesla model S interiér

Tesla model S interiér

Krátký test velkého elektromobilu

Na test spotřeby Tesly mám jen jeden den, během kterého tedy musím vyzkoušet spotřebu ve městě, na dálnici i mimo město při 90 km/h. Začínám tedy jízdou po Praze, která vede z Dejvic až na Roztyly. Provoz je poměrně hustý, a cesta tedy trvá přes hodinu, takže spotřeba 31,2 kWh/100 km, kterou ukazuje palubní počítač, není z tohoto pohledu nijak velká.

Spotřeba na dálnici a mimo město

Abych změřil spotřebu na dálnici, tak vyjíždím po D1 směrem na Průhonice a odtud jedu něco zařídit do Újezdu nad Lesy. Spotřebu při 90 km/h měřím na silnici 11 na úseku mezi Úvaly a Tuklaty a samozřejmě zpět. Abych změřil i stejný úsek dálnice v opačném směru, vracím se opět po okreskách do Průhonic a po dálnici do Prahy. Mimo město mi spotřeba vychází 21,2 kWh/100 km a na dálnici 25,6 kWh/100 km.

Tesla model S P85 z boku

Tesla model S P85 z boku

Náklady na kilometr nižší než u jakéhokoli dieselu

Test ve městě pak ještě pokračuje dalšími 34 km po Praze, během kterých byl provoz normální, a tak jsem měl spotřebu, i přes občasné využití úžasné akcelerace, mnohem nižší. Po ujetí 49 km po městě tak spotřeba vychází na krásných 24,3 kWh/100 km. Ještě zajímavější je celková spotřeba během 112 km najetých v testu, zvláště po přepočtení na náklady: 23,3 kWh/100 km, což vychází na 1,14 Kč/km. Pro srovnání, nejúspornější diesel v testu mi vyšel na 1,49 Kč/km. Se zmíněným dieselem jsem ovšem jezdil během celého testu plynule, zatímco Tesla měla tuto úžasnou spotřebu i přesto, že jsem párkrát neodolal jejímu raketovému zrychlení.

Tesla model S zezadu

Tesla model S zezadu

Spotřeba není u Tesly to hlavní

Podobné náklady jako Tesla má Mercedes E200 Natural Gas, se kterým jsem měl možnost se krátce svézt. Ale když si někdo kupuje Teslu, tak není na prvním místě úspora. Částečně to je z toho důvodu, aby jezdil ekologicky, což platí i pro zmíněný Mercedes na CNG. Svezení v obou autech se ovšem vůbec nedá srovnat. Zatímco Mercedes je z hlediska dynamiky průměrné auto, Tesla Vás při plném sešlápnutí „proudu“ zatlačí do sedadla takovým způsobem, že jste to nezažili, pokud jste se nevezli ve špičkovém supersportu nebo F1. Nižší náklady, než u jakéhokoli auta s konvenčním pohonem už jsou jen třešničkou na dortu.

Koupil by sis Teslu, kdybys měl 3 miliony?

Tuto otázku jsem slýchyl během testu i po něm od kamarádů, kteří se mě vyptávali, jaké to je řídit Teslu S. Moje odpověď vždy zněla, že kdybych kupoval auto v podobné cenové kategorii, tak by to byla Tesla S, protože svezení v ní je úžasné. Nabídne zrychlení jako supersport při nákladech srovnatelných s nejúspornějšími auty na trhu, které ovšem nevynikají dynamikou. Navíc interiér, který Vás v Tesle obklopuje, Vám dává jasně na vědomí, že řídíte auto budoucnosti. To je vidět i na vnějšku auta, takže kolemjdoucí si mohou hlavu ukroutit, když se otáčí za tím krásným autem, které navíc jede úplně tiše. Zkrátka skvělý zážitek, za který děkuji společnosti AMILO Car, která mi tento vůz zapůjčila. Kdybyste se chtěli projet, nebo chtěli někomu dát pod stromeček zážitkovou jízdu, podívejte se na web pujcsiteslu.cz, který tato společnost provozuje.

Tesla model S P85 (11/2014) náklady
spotřeba ve městě (49 km) 24,3 kW/100 km 1,19 Kč/km
spotřeba mimo město (90 km/h) 21,2 kW/100 km 1,03 Kč/km
spotřeba na dálnici (130 km/h) 25,6 kW/100 km 1,25 Kč/km
celkem za celý test (112 km) 23,3 kW/100 km 1,14 Kč/km
Kombinovaná spotřeba – norma 16,9 kW/100 km rozdíl:

 

Myslíte že existuje auto, které má rozjezd z 0 na 100 jako supersporty a zároveň je úspornější než většina dieselů? My jsme si to mysleli, ale už víme, že takové auto existuje – Tesla Model S P85

Zdroj: Může existovat auto, se zrychlením jako supersport a zároveň úspornější než diesely? Ano!